Vaillant Turbotec Arıza Kodları

Vaillant Turbotec Arıza Kodları

Vaillant Turbotec Arıza Kodları  F0/F71 Arıza Kodu : Turbotec Kombinin Kaloriferlere Yolladığı Suyu Ölçme Görevinde Olan Sensöründe Arıza Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Sensörde sorun var, bağlantılarında problem olabilir. Vaillant Servisi Aramalısınız. 0555 3175767

Vaillant F1 Arıza Kodu : Turbotec Kombinin Kalorifer Tesisatına Giden Dönüş Suyunu Ölçme Görevinde Olan Sensöründe Sorun, Bağlantılarında Hata Ya Da Kablosunda Problem Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Turbotec Servisi’ni Aramalısınız.

Vaillant F5 Arıza Kodu : Özellikle De Bacalı Kombi Çeşitlerinde Kötü Gaz Sisteminin İçinde Bulunan Gazın Doğru Şekilde Dış Atmosfere Atılmasının Kontrolünü Yapan Ptc De Sorun Olduğunu Ya Da Bağlantısında Aksamalar Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Turbotec Kombi Servisi İle İletişime Geçiniz.

Vaillant F6 Arıza Kodu : Yalnızca Baca Tip Kombilerde Hava Sisteminin İçinde Bulunan Temiz Havanın İçeriye Doğru Ulaşıp Ulaşmadığını Kontrol Etme Görevinde Olan Ptc Sinde Arıza Olduğunu Ya Da Bağlantılarında Sorun Meydana Geldiğini Belirten Hata Kodudur. Sorunun Çözümü İçin (0555) 317 57 67 Numaralı Turbotec Servisi İle Görüşmelisiniz.

Vaillant F10 Arıza Kodu : Turbotec Kombinin Petek Tesisatına Aktardığı Suyu Ölçme Görevinde Olan Sensöründe Sorun Olduğunu Veya Kablolarının Kısa Devre Yaptığını Bildiren Hata Kodudur. Kesin Teşhis Ve Çözüm İçin Vaillant Servisi’nden Yardım Almalısınız.

Turbotec Kombi Ariza Kodları, Turbotec Hata Kodları

Atmotec Turbotec Kombi Kodları , Vaillant Turbotec Arıza Kodları

Vaillant F11 Arıza Kodu : Turbotec Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Kalorifer Tesisatına Gönderdiği Dönüş Suyunu Ölçme Görevinde Olan Sensöründe Arıza Vardır Ya Da Kablolarında Kısa Devre Oluşmuştur. Tüketici Olarak Yapabileceğiniz Müdahale Yoktur Vaillant Kombi Servisi’ni Arayınız.

Vaillant F13 Arıza Kodu : Turbotec Kombide F13 Arıza Kodu Ntc Sensöründe Sorun, Kablolarında Aksama Ve Elektronik Bağlantısında Sorun Olduğunu Belirtir. Servisin Görüp Müdahale Etmesi Gereken Bir Durum Olduğu İçin Turbotec Servis İle Görüşmelisiniz.

Vaillant Atmotec Arıza Kodları

Vaillant F15 Arıza Kodu : Bacalı Tip Kombilerde Atık Gaz Sisteminin İçinde Bulunan Atık Gazın Dış Ortama Gönderilip Gönderilmediğinin Kontrolünü Yapan Aynı Zamanda Bunu Ana Karta Bildiren Ptc Sinde Sorun Ya Da Kısa Devre Meydana Geldiğinde Bu Uyarı Kodu Belirir. Bu Durumda Direk Olarak Vaillant Turbotec Servisi Aramalısınız. (0555) 3175767

Vaillant F16 Arıza Kodu : Turbotec Modellerinin Baca Tip Kombilerinde Hava Sisteminde Yer Alan Temiz Havanın Kombi İçine Doğru Ulaşıp Ulaşmadığını Kontrol Eden Ptc Sinde Kısa Devre Olduğunda Ya Da Sensör Arıza Yaptığında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Vaillant Servisi’nin Müdahalesi Gereken Bir Durum Olduğu İçin Cihaza Müdahale Etmeyiniz; Destek alınız. 0555 317 57 67

Vaillant F20 Arıza Kodu : Turbotec Kombinin Gidiş Sensörü Termik Bağlantısında Sorun Ya Da Hata Olduğunu Bildiren Hata Kodudur. Kısacası Limit Sensöründe Sorun Olduğu Anlamına Gelmektedir. Turbotec Kombide Bu Uyarı Kodu Olduğunda Cihaz Sürekli Çalışmaktadır. Bu Durumda Bir Süre Kadar Beklenmelidir Sorun Düzelmezse De Turbotec Kombi Servisi İle Görüşülmelidir.

Vaillant F22/F23/F24 Arıza Kodu : Turbotec Kombide Beliren Bu Üç Hata Kodunun Açıklaması Da Aynıdır. Yani Cihazda Su Kalmadığını Basıncın Sıfırlandığını Göstermektedir. Kombinin Altında Yer Alan Doldurma Musluğunu Açarak Basıncı 1,5 Bara Getirmeniz Gerekmektedir.

Vaillant F25 Arıza Kodu : Turbotec Kombide Limit Termostatında Sorun Olduğunu Bildiren Hata Kodudur. Kombi Soğuyana Kadar Beklemelisiniz Kombi Soğuduğunda Normale Dönecektir. Sorun Bu Şekilde Düzelmez İse Vaillant Turbotec Servisi Aramalısınız.

Vaillant Turbotec Arıza Kodları

Vaillant Turbotec Arıza Kodları

Vaillant F26 Arıza Kodu : Turbotec Kombiye Elektrik Akımının Doğru Orantıda Gelmediğini Bildiren Hata Kodudur. Turbotec Kombide Bu Uyarı Kodu Olduğunda Ya Elektronik Kartta Ya Da Gaz Valfinde Sorun Var Demektir. Turbotec Servisi İle Görüşmeniz Gerekmektedir.

Vaillant F27 Arıza Kodu : Gaz Valfinin Kapalı Durumda Olduğu Fakat İyonizasyon Alev Algılama Sinyalini Gönderdiğinde Turbotec Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirir. Gaz Ventilinde Kaçak Söz Konusu Olabilir Ya Da İyonizasyon Elektrotunda Problem Olabilir. Bu Durumda Tüketici Olarak Turbotec Servisi Aramalısınız.

Vaillant F28 Arıza Kodu : Turbotec Kombide Ateşleme Başarısızlığı Olduğunda Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Cihazı Resetleyiniz. Resetleme İşleminden Sonra Sorun Düzelmezse Cihaza Gaz Girişi Olmuyor Olabilir Ya Da Gaz Valfinde Sorun Olabilir. Servisin Müdahalesi Gerekmektedir.

Vaillant Turbotec Arıza Kodları

Vaillant F29 Arıza Kodu : Turbotec Kombi Çalışır Vaziyette İken Alev Söndüğünde Ve Cihaz Arızaya Geçtiğinde Bu Uyarı Kodu Ekranda Belirmektedir. Bu Durumda Kombi Çalışır Durumdan Çıkar Ve Verim Alınmamasını Sağlar. Turbotec Kombiye Gelen Gaz Girişinde Sorun Varsa Ya Da Gaz Yetersiz Kalıyor İse Bu Sorun Yaşanır. Vaillant Turbotec Servisi Aramalısınız. (0555) 3175767

Vaillant F33 Arıza Kodu : Hava Prosestatı Kontakları Kapalı Değil De Açık Kaldığı Zaman Turbotec Kombide Bu Sorun Yaşanır. Bunun Sebebi Hava Prosestatının Görevini Gerçekleştirmemesi Yani Çalışmaması Ya Da Baca Kısmı Halkalarının Montajının Doğru Olmamasıdır.

Vaillant F36 Arıza Kodu : Turbotec Kombide Bu Uyarı Kodu Belirdiğinde Yanma Sonrası Meydana Gelen Atık Gaz Çıkış İşlemini Algılamıyor Yani Görevini Yerine Getirmiyor Demektir. Yanma Havası Yeterli Değilse Ya Da Baca Tıkalı İse Bu Sorun Yaşanır. Bu Durumda Yine Turbotec Servisi İle Görüşünüz.

Vaillant F49 Arıza Kodu : Voltaj Düşüklüğü Sebebi İle Oluşan Bir Sorundur. Gerilime Bağlı Kısa Devre Ortaya Çıkmıştır. Bu Durumda İlk Önce Elektrikçiden Yardım Almalı Voltaj Ölçümü Yaptırmalısınız. Voltajlar Düşük İse Regülatör Kullanmalısınız. Voltajlar Normal Değerde ise Vaillant Servisi Çağırmalısınız.

Vaillant Turbotec Arıza Kodları

Vaillant F61 Arıza Kodu : Turbotec Kombide F61 Hata Kodu Gaz Valfi Hatası Olarak Bilinir. Gaz Valfinde, Elektronik Kartta Ya Da Kablo Grubunda Sorun Var Diyebiliriz. Vaillant Kombi Teknik Servisini Arayınız

Vaillant F62 Arıza Kodu : Gaz Valfinde Oluşan Aksam Sebebi İle Ana Kartın Etkilendiği Ve Arıza Yaptığı Anlamına Gelen Hata Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Yapılacak İşlem Yoktur Turbotec Kombi Servisi’ni Aramalısınız. (0555) 3175767

Vaillant F63 Arıza Kodu : İşlemci Arızası Sebebi İle Elektronik Kartta Sorun Olduğunu Belirte Hata Kodudur. Kart Hasar Gördü İse Cihazdan Hiçbir Şekilde Verim Alamazsınız Ve Turbotec Servisi Arayınız.

Vaillant F64 Arıza Kodu : Turbotec Kombinin Tesisatındaki Suyun Hem Dönüş Hem De Gidişini Ölçerek Doğru Olup Olmadığını Kontrol Eden Sensörünün Kısa Devre Yapması Ya Da Elektronik Kartta Arıza Olması Sebebi İle Kombi Ekranında Beliren Hata Kodudur. Bu Durumda Servis Müdahalesi Gerekmektedir. Turbotec Servisi Aramalısınız.(0555) 317 57 67

Vaillant Turbotec Arıza Kodları

Vaillant F65 Arıza Kodu : Turbotec Kombide Elektronik Kartta Gereğinden Fazla Isınma Meydana Geldiğinde Cihaz Arızaya Geçmekte Ve Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Kısacası Elektronik Kart Hasar Görmüş Diyebiliriz. Bu Durumda Vaillant Teknik Servis İle Görüşünüz. 0555 3175767

Vaillant F67 Arıza Kodu : İyonizasyon Geriliminin Olması Ve Bu Yüzden De Voltajları Etkileyerek Elektronik Kartın Arıza Göstermesini Anlatan Hata Kodudur. Elektronik Kartın Arıza Yapması Durumunda Cihaz Çalışmaz. Yapılabilirse Kartın Tamiri Yapılmalı Mümkün Değilse Yenisi İle Değiştirilmesi Gerekmektedir.

Vaillant F70 Arıza Kodu : Turbotec Kombinin Elektronik Kartı İle Ekran Kartı Uyuşmadığında Ekranda Bu Uyarı Kodu Yer Almaktadır. Kombiye Müdahale Edilip Ekran Kartı Veya Elektronik Kart Değişimi Yapıldı İse Ve Bu İşlemden Sonra Bu Uyarı Kodu Ekranda Belirdi İse Servis Ayarlarının Yapılması Gerekmektedir. Cihaza Müdahale Edilip Elektronik Kart Ya Da Ekran Kart Değişimi Yapılmadı İse Yine De Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Var İse Elektronik Kart Arızalanmış Demektir. Özel Vaillant Servisi İle Görüşmelisiniz. (0555) 317 57 67

Vaillant F72 Arıza Kodu : Turbotec Kombinin Kalorifer Tesisatındaki Suyun Hem Gidiş Hem De Dönüşünü Ölçerek Doğru Olup Olmadığının Kontrolü Yapan Sensöründe Arıza Meydana Gelmiş Demektir Ve Parçanın Değişimi Gerekmektedir. Bu Durumda Parça Değişimi İçin Vaillant Servisi’ne Ulaşmalısınız.

Vaillant Turbotec Arıza Kodları

Vaillant F73 Arıza Kodu : Turbotec Kombide Basınç Sensörü Arızalı Olduğunda Bu Uyarı Kodu Belirir. Kısacası Basınç Sensörü Arızalıdır Ya Da Kabloları Kısa Devre Yapmıştır. Mutlaka Turbotec Servisi’ni Arayınız.

Vaillant F75 Arıza Kodu : Basınç Sensörü Meydana Gelen Farkı Algılamıyor İse Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Basınç Sensörü Ya Da Pompa Arızalı Olabilir. Bunun Yanı Sıra Sistemde Hata Olabilir. Vaillant Turbotec Servisi’ni Arayınız.

Vaillant F77 Arıza Kodu : Yoğuşma Suyu Pompa Sorunu Yaşandığında Turbotec Kombide F77 Uyarısı Bulunmaktadır. Bu Durumda Yoğuşma Suyu Pompası Arızalı Diyebiliriz Ya Da Kablosunda Sorun Var Diyebiliriz. Cihaza Müdahale Etmeden Vaillant Turbotec Servisi’nin 0555 3175767 Numaralı Telefonunu Aramalısınız.

Vaillant Arıza Kodları siz değerli müşterilerimize bilgilendirme amaçlı yardım edebilmek için verilmiştir. Lütfen kombi arızalarınızda işi bilen MYK belgeli (Ulusal Mesleki Yeterlilik Belgesi ) uzman kişilere emanet ediniz , önce can güvenliği gelmektedir yanlış yapılacak bir işlem can ve mal güvenliğinizi tehlikeye sokabilir !!!

Vaillant Keçiören Teknik Servis Numaramız : 0555 317 57 67


Ankara’nın En Özel Vaillant Kombi Teknik Servisi

Zabitoğlu TeknikBir cevap yazın