Su Arıtma Cihazları

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Bizimle iletişime geçerek kombiniz hakkındaki tüm sorunlarınıza profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

Petek Temizliği için çağırdığımız Zabitoğlu Teknik kombi servisine yapmış oldukları özverili çalışma için teşekkür ederim , peteklerle tek tek uğraşarak titizlikle temizlediler , kimyasal ve makineli temizlik yaptırmak isteyenler için en doğru adreslerden biri , işini özenle ve severek yapan bir firma

Ercan ALTUNTAŞ
Tefal Servis

SU ARITMA CİHAZLARI

SU ARITMA CİHAZLARI

Neden Su Arıtma Cihazları tercih edilmelidir?

Su Arıtma Cihazları tercih etmemizin başlıca sebepleri ; Artezyen ve şehir şebeke sularında tortu, partikül, ağır metal, klor ve diğer kimyasallar, virüs, bakteri, kireç ve mikroorganizmalar bulunur. İdeal nitelikteki içme suyu tüm bu maddelerden arındırılmalıdır.
İdeal içme suyu zararlı olan tüm maddelerden arındırılmış, mineral dengeli ve asidik olmaktan uzak minimum 7,0 pH seviyesinde olmalıdır.
Ankara da her nekadar  çeşme sularının temiz olduğu söylense de  analizler ve çeşmeden alınan numuneler bunun aksini ifade etmektedir, büyük şehir yaşamının verdiği etkenler su kaynaklarını kirletmektedir,
Şebeke suları, yağmur sularının barajlarda biriktirilmesinin ardından filtre edilip klorlama yapılarak pompalanır. Baraj numunelerine yapılan analizler içme suyu olarak kullanmaya uygunluğu işaret etse de, klorun kanserojen bir kimyasal olması ve suyun bardağımıza ulaşana kadar temas halinde olduğu kurşun, asbest ve demir borular suyun niteliğini bozmakta ve sağlıklı olmasını engellemektedir.
Kuyu suları, analiz edilmediğinden ve edilse dahi niteliği yer altı kaynağına bağlı olarak değişken olduğundan içme suyu olarak kesinlikle kullanılmamalıdır. Köy, kasaba ve şehir merkezlerinde bulunan çeşmelerde denetim imkansız olduğundan bu suları kullanım suyu olarak bile kullanmak ileri düzeyde tehlikelidir.
Damacanalar polikarbon adı verilen kimyasal malzeme kullanılarak üretilmektedir. Polikarbon materyali BPA (Bisphenol A) adı verilen endüstriyel bir kimyasal madde içerir. Kanserojen olduğunun kanıtlanması üzerine BPA içeren ürünlerin üretimi bir çok ülkede durdurulmuş ve kullanımı yasaklanmıştır. BPA içeren biberonların yasaklanması en büyük örneklerden biridir. Tek kullanımlık pet şişeler ise plastik esnekliğini sağlayan ftalat adı verilen, özellikle de erkeklerde kısırlığa sebep olduğu kanıtlanmış kanserojen kimyasal maddeyi içermektedir. Bu sebeplerden ötürü dünyanın en sağlıklı doğal kaynak suyuyla şişelenmiş olsalar dahi damacana ve pet şişe sular son derece tehlikelidir ve ölümcül riskler taşımaktadır.
İdeal içme suyu zararlı tüm maddelerden arındırılmış, Türkiye ve dünya sağlık örgütleri kıstaslarına uygun pH ve mineral seviyesinde olmalıdır.

Su Arıtma Cihazı Almak İçin 7 Önemli Neden ;

 1. Hazır su kullanımındaki yüksek maliyet (Sadece içmek için kullanıldığı halde)
 2. Hazır suların damacana vb. plastik malzemelerin taşınma saklanma aşamalarındaki güneş ışığına maruz kalması, hijyen koşulları ve en önemlisi güven konusu
 3. Su arıtma sisteminde korkmadan parasal yönünü düşünmeden rahatça içebilir, çay, yemek , soğuk içeceklerinizde kullanabilir meyve sebzelerinizi yıkayabilirsiniz , üstelik çok ama çok ucuz bir maliyetle
 4. Ortalama 5 damacana kadar suyu 1 tl gibi bir rakama çeşmenizden rahatça tüketebilirsiniz.
 5.  Çeşme sularının barajlardan çıkıp evimizdeki musluktan akana kadar maruz kaldığı kirlilik
 6. Hazır su taşımaktan, telefon edip beklemekten, sürekli suya para vermekten yorulduysanız
 7. Su arıtma cihazlarında filtre değişim maliyetlerinin düşük olması

SU ARITMA CİHAZI FİLTRE MALİYETLERİ ve DEĞİŞİM SÜRELERİ;

Reverse Osmosis  ( Ters Ozmos) : 770 gün
Sediment fitre ömrü : 300 gün
Aktif karbon filtre : 300 gün
Blok karbon filtre : 365 gün
Pos karbon tatlandırıcı fitre : 365 gün

Bu hesaplamalar  ortalama günde 1 damacana su tüketimi yani 18lt su tüketimine göre hesaplanan tahmini rakamlardır.

Yıllık Filtre Değişim Maliyeti ortalama 50 ila 75 TL arasındadır. Buda su arıtma sistemlerinin hem ekonomik hemde içilebilir kaliteli suyu elde etmenin en ekonomik yoludur.

 

SU ARITMA CİHAZLARI 5 AŞAMALI FİLTRE SİSTEMİNE SAHİPTİR;

 1. SEDİMENT FİLTRE : Çeşme suyu 5 micron  sediment filtreden geçirilerek  suda asılı duran torkulardan ve kirleticilerden temizlenir
 2. GRANÜL AKTİF KARBON FİLTRE: Blok Karbon Filtre ile birlikte sudaki klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, atıklar ve organik maddelerin
 3. BLOK AKTİF KARBON FİLTRE : 2. aşamada bulunan Granül Aktif Karbon Filtre ile birlikle sudaki organik maddeyi ve serbest kloru alırken suyu tat koku ve renk bakımından iyileştirir. Ayrıca granül karbon parçacıklarını tutar.
 4. MEMBRAN FİLTRE:  Membran Filtre ile sudaki mikrobiyolojik ve kimyasal arıtımı gerçekleştirir.
 5. İNLİNE KARBON FİLTRE: Pentek İnline Karbon Filtre (tatlandırıcı) hindistan cevizi kabuğundan imal edilmiş olup suyunuzun son kez kokusunu ve tadını düzenler.
 • Sediment filtre süzme kapasitesi : 5,500 Litre = (306 damacana) Su eder.
 • Aktif Karbon Filtre süzme kapasitesi : 5,500 Litre = (306 damacana) Su eder.
 • Blok karbon filtre süzme kapasitesi : 6,500 Litre = (361 damacana) Su eder.
 • Membran filtre süzme kapasitesi : 14,000 Litre = (777 damacana) Su eder.
 • Pos karbon filtre süzme kapasitesi : 8,500 Litre= (473 damacana) Su eder.

Kaynak Su Almak Ne Kadar Mantıklı ?

Kaynak suları çevre kirliliğinin tehdidi altındadır. Klorlanmadığı için riskli, beklediği için daha da riskli, bayatlayabilir ve bakteri üretebilir. Basında kaynak suları ile ilgili çıkan haberler sizleri hiç rahatsız etmiyor mu ?

Reverse Osmosis Sistemi Nasıl Arıtır ?

Suyun içerisinde eriyik halde bulunan organik ve inorganik maddeler, tuzlar, ağır metaller, virüsler ve baterilerin zararlı olanları dışarı atılarak dengeli mineral yapısı ile suyun özü elde edilir. Yani ” SAĞLIKLI İÇME SUYU”.

Kendi Suyunuzu Kendiniz Üretin ?

Su arıtma cihazları ile içtiğiniz suyunuzu kendiniz üretin. Sadece içme suyu olarak değil sıcak , soğuk içeceklerinizde, yemeklerde , meyve ve sebzelerinizi yıkamada çok ekonomik ve bir o kadarda pratik şekilde kullanabilirsiniz,  Ekonomik ve güvenli olan bu sistem ile musluk suyundan sağlıklı su elde edilmektedir.

365 Gün 24 Saat Sağlıklı Suyunuz Hazır

Bitecek endişesi olmadan,  sipariş verme yada taşıma zahmetine katlanmadan, su arıtma cihazları ile her an elinizin altında sağlıklı temiz içme suyunuz hazır.!!!

 

 

Ters Ozmos Sistem

Aslında bu yöntemin çalışma prensibi çok basit olmasına rağmen doğru malzeme kullanılmadığında tamamen faydasız olacaktır. Bu yöntemin çalışma prensibi tam olarak arıtılmamış suya basınç uygulayarak mikroskobik gözenekleri olan, bizim Membran filtre dediğimiz, yarı geçirgen zardan geçirilmesine dayanmaktadır.

Ters Ozmos Membran Filteler günümüzde içme suyu elde etme konusunda suyu arıtmada % 97 gibi yüksek verimlilik oranına sahip olması nedeniyle en çok tercih edilen filtrelerdir diyebiliriz.Bu yeni teknoloji ile artık geleneksel arıtma cihazlarında arıtılamayan; kireç, demir, mangan, arsenik yada mikroorganizma gibi maddeleri suyunuzdan uzaklaştırıp ailece güvenli su içme rahatlığını yaşayacaksınız.

Bu yöntemle çalışan cihazların diğer bir avantajı ise dahili tankı sayesinde arıtılmış olan içme suyunuzu tamamen güvenli bir ortamda sizin için önceden hazırlayarak istediğiniz zaman rahatlıkla güvenilir içme suyunuza ulaşmanızı sağlanmasıdır.

Ters ozmos su arıtma sistemleri vücuttan tahliye edilen atık suda dahil olmak üzere, deniz suyunu dahi içme suyuna çevirebilen membran teknolojisine sahiptir. Bu sayede arıtılması en basit kum, çakıl gibi maddelerin yanı sıra, bakteri ve virüsleri de filtre edebilmektedir.

Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı

 

Açık Kasa Motorlu Su Arıtma Cihazı

 

 

 

 

 

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı

 

Zabitoğlu Teknik Olarak Ankara da Su Arıtma Cihazları satış ve montajında iddialı fiyatlarla hizmet vermekteyiz , Keçiören Su Arıtma firması olarak hizmet vermekle beraber Ankara’nın her yerine su artıma sistemi kurmaktayız.

ANKARANIN EN ÖZEL SU ARITMA CİHAZLARI FİRMASI

ZABİTOĞLU TEKNİK

Su arıtma cihazları için fiyat teklifi almak ister misiniz?