Petek Temizliği Neden Önemlidir

Petek temizliği verimli ısı elde etmemiz için yapılması gereken önemli bir iştir. Petek temizliği neden önemlidir? Radyatörler sayesinde soğuk havalarda, sıcak ortamlara sahip oluruz. Ancak zamanla radyatörlerin ısınmasında verim kaybı yaşanmaya başlar ve yeteri kadar ısınmadığımızı fark ederiz.

 

Petek Temizliği Neden Önemlidir ?

Petek Temizliği Neden Önemlidir

  • Kombiyi düşük dereceye getirerek ideal ısı elde edilir.
  • Bütün kalorifer peteklerinde yüksek ısı verimi sağlanır.
  • Kombiye en uzak radyatör daha iyi ısınır.
  • Kombide doğalgaz sarfiyatı azalır.
  • Kombinin pompası daha az çalışarak, kombinin ömrü uzamış olur.
  • Temizlik sırasında kullanılan ilaç sayesinde peteklerin içinin paslanması engellenmiş olur.

***Kalorifer petek temizlemenin faydalarından biride petek içindeki tıkanıkların açılmasını sağlar. Bazen peteklerin üstü ısınıyor altı ısınmıyor şikâyetlerinin nedeni petek tıkanmasıdır. Petek tıkanmasının nedeni, petek içinde tortuların birikmesinden kaynaklanmaktadır. 

        Tek Başına Kombi Bakımı Yetersiz.

        Her yıl düzenli kombi bakımı yaptırsanız bile tesisatın ve peteklerin içerisinde kireç, çamur, tortu ve pas artıklarının oluşmasına engel olamazsınız.

*** Petekler ve Tesisat Temizlenmeli.

3 yılda bir petek temizliği yaptırmanız şart.
Petek temizliğini ihmal ettiğinizde her yıl verim kaybı yaşar ve doğal gaza fazladan ödeme yaparsınız.

Petek temizliği neden önemlidir ; Petek temizliğinde en önemli kriter yapılan uygulamanın Profesyonel bir ekip ve profesyonel makina ile yapılması önemlidir. Eğer doğru bir petek temizliği ilacı ve makina ile yapılmalıdır. En önemli kriter yapılan petek temizliği uygulamasının zamanı ve yapılma şeklidir.

Neden Petek Temizliği Yaptırmalıyım.

Dikkat : Eğer işin ehli olmayan kişiler tarafından yanlış yapılan uygulamalar , yaptıkları işlemden çok kombinize ve sisteminize zarar verebilmektedir. Bu Sebepten ötürü sabit bir işyeri ve belgeleri olduğundan mutlaka emin olunuz !!!! 

Petek temizliği neden önemlidir ;Petek temizliğini sosyal internet sitelerinden bulan kişler genel olarak yapılan işlerden zarar görmekte , daha sonra karşısında muhattap bulamamaktadır. Bu sebepten ötürü petek tamizliği yaptırmaya karar verdiğinizde vergisini veren , işyeri olan , ve kombi alanında yeterli resmi belgeleri olan işletmelerin seçilmesini tavsiye ederiz…

 Zabitoğlu Teknik olarak Profesyonel Petek Temizliğinde  öncü firmalardanız , MYK belgeli ekibimiz  sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacaktır…

Ankara’nın En Özel Kombi Servisi 

 

 Bir cevap yazın