Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları

Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları

Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları Kombi F1 Arızası: Aşırı ısınma emniyet termostat sorunu:
Çözüm: Kalisto kombi ekranında beliren bu hata kodunda kombide aşırı ısınma durumu söz konusudur. Aşırı limit termostatının devreye girerek cihazı devre dışı yaptığını yani bloke ettiğini belirtir. Bu durumda önce cihazınızı birkaç kez resetleyin. Düzelme olmaz ise ve kombi kış konumunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin. Kapalı olan kalorifer vanalarını açın. Yine de sorun yaşanmakta ise Demirdöküm Servisi yardımı alın. Bu gibi arıza durumları birçok sebebe bağlıdır. Ana eşanjör kireçlendiğinde veya tıkandığında, tesisat tıkalı olduğunda, kalorifer filtresi tıkandığında, üç yollu vananın konum değiştirdiği durumlarda veya ortada kaldığında, devir daim pompasının sıkıştığı durumlarda bu sorun yaşanabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka Ankara Demirdöküm servisi nden yardımı alınız.

Demirdöküm Kalisto Kombi F2 Arızası: Kullanım suyu sensör sorunu:
Çözüm: Demirdöküm Kalisto kombide mevcut olan bu hata kodunda sıcak su kullanımınız sınırlanır. Yani kullanım sağlayamazsınız. Kullanım suyu sensöründe bir diğer deyiş ile ntc sensörde sorun var demektir. Sensör kablolarında kopukluk, kısa devre durumlarında veya borularda nemlenme olduğunda da bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlar sebebi ile Demirdöküm Servis uzmanımızdan yardım alın önerisinde bulunabiliriz.

Demirdöküm Kalisto Kombi F3 Arızası: Tesisat suyu sensör sorunu:
Çözüm: Bu arıza kodu kalorifer suyu sensöründe bir sorun olduğunu belirtir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda kaloriferlerin çalışması durur veya kaloriferler beklenen sıcaklıkta ısıtma yapmaz. Kalorifer sensörü olarak da adlandırdığımız ntc de sorun olabilir, ntc kablolarındaki kopukluk ve kısa devre durumlarında, borularında nemlenme durumlarında da bu sorun yaşanabilir. Net teşhis ve müdahale için Demirdöküm servisi aramalı yardım almalısınız.

Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları :

Demirdöküm Kalisto Kombi F4 Arızası: İyonizasyon-ateşleme sorunu:
Çözüm: Kalisto kombilerde karşınıza sıkça çıkabilen arıza durumlarından biridir. Ateşleme sistemi sorunu veya gaz yokluğu sorunu olarak da adlandırılabilir. Bu arıza kodu ile karşılaştığınız zaman öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olmak adına gaz vanalarını kontrol edin. Ocağınız doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırmayı deneyin. Dairenizde gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden yardım alın. Dairenizde doğalgaz var ise kombinizi resetleyin. En fazla 3 resetleme işleminden sonra da sorun düzelmez ise servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi arıza durumlarında; iyonizasyon ateşleme elektrodunda, anakartta veya gaz valfinde sorun olabilmektedir. Tespit yapan uzman Demirdöküm Servisi ekibi gereken müdahaleyi de yerinde yapacaktır.

Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları

Demirdöküm Kalisto Kombi F5 Arızası: Atık gaz sensör sorunu:
Çözüm: Bu arıza durumunda Kalisto model kombinin çeşidi önemlidir. Kalisto bacalı kombilerde F5 Arızasının sebepleri: bacanın tıkalı olması, çekmemesi veya baca sensöründe arıza olmasıdır. Kalisto hermetik kombilerde F5 Arızasının sebepleri: elektronik kart, fan veya prosestat gibi parçalarda sorun olmasıdır. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır. Net teşhis ve müdahale için mutlaka kombi servisi arayınız.

Demirdöküm Kalisto Kombi F6 Arızası: Dış hava sensör bağlantı sorunu:
Çözüm: Dış hava sensörü dış ortama takılarak dış ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştıran bir parçadır. Her kombide yer almaz. Kombide dış hava sensörü varsa eğer bağlantısında sorun var demektir. Kombide dış hava sensörü yoksa ve olmamasına karşın bu sorun yaşanılmakta ise bu durumda elektrik sisteminde bir sorun var demektir. Net tespit ve müdahale için kombi servis yardımı alabilirsiniz.

Demirdöküm Kalisto Kombi F7 Arızası: Tesisat su basıncı sorunu:
Çözüm: Kalisto kombinin tesisat su basıncının düşük veya yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Panelin solunda yer alan bar göstergesine bakın bu sayede basıncın düşük veya yüksek olduğunu anlayabilir ona göre bir uygulama yapabilirsiniz. Kalisto kombi basıncını yükseltmek doldurma musluğunu sola çevirerek açmalısınız. Açtığınız zaman basınç değeri yükselecektir ve 1,5 değerine gelecektir. Bu değer ideal su basınç konumudur. Bu değere kadar su basın ve doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Bu uygulama sonrasında sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise resetleme işlemi yapın. Sorun yine de düzelmezse veya işlemi yapamadıysanız eğer mutlaka Demirdöküm Servisi yardımı alın. Kalisto kombi basıncını düşürmek için kombiye en yakın radyatörün havasını alın. Hava alma bölümü açın ve su alın. Su aldıkça bir yandan da bar göstergesini takip edin. Basınç 1 ile 2 barın ortasını gösterdiğinde işlemi sonlandırın. Bu şekilde sorunu çözümlemiş olacaksınız.

Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları :

OC Arızası: Dış hava sensörünün devreye girdiğini gösterir. Bu bir arıza durumu olmamaktadır. Bilgilendirmedir.

CC Arızası: Dış hava sensörünün devrede olmadığını gösterir. Bu bir arıza durumu olmamaktadır. Kombi enerjisi kesilip yeniden verildiğinde bu uyarı kodu ekranda belirir. Bir süre sonrasında silinecektir.

Dikkat: Burada verilen bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup Lütfen işin uzmanı MYK belgeli bir kombi servisinden teknik destek alınız.

Not: : Demirdöküm Kalisto model kombilerin kendi içinde bacalı ve hermetik çeşitleri bulunmaktadır. Kalisto Bacalı kombi modelleri: BK D 220 – BK D 224 – BK D 230 dur. Kalisto Hermetik kombi modelleri: HK D 220 – HK D 224 – HK D 230 dur. Aşağıda sunacağımız bilgiler bu iki çeşit kombi arıza kodlarını kapsamaktadır. 

Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları siz değerli müşterilerimize bilgilendirme amaçlı yardım edebilmek için verilmiştir. Lütfen kombi arızalarınızda işi bilen MYK belgeli (Ulusal Mesleki Yeterlilik Belgesi ) uzman kişilere emanet ediniz , önce can güvenliği gelmektedir yanlış yapılacak bir işlem can ve mal güvenliğinizi tehlikeye sokabilir !!!

Demirdöküm Keçiören Teknik Servis Numaramız : 0555 317 57 67

Ankara’nın En Özel Demirdöküm Kombi Teknik Servisi

Zabitoğlu TeknikBir cevap yazın